
Spulemuffe indenbordsmotor
Easterner Spulemuffe til indenbordsmotor er et praktisk tilbehør, der gør det nemmere at håndtere og udskifte fiskelinen på din påhængsmotor. Det er en smart lille løsning, hvis du ofte skal ud på vandet og vil have alt organiseret og klar til brug.
Hvad bruger man Spulemuffe indenbordsmotor til?
En spulemuffe bruges primært til at opbevare og organisere fiskelinespolen, så den sidder fast og sikker på motoren. Den er super praktisk, hvis du skal skifte mellem forskellige linetykelser eller vægte — du kan forberede flere spoler derhjemme og bare skiftethem ud, når du er på vandet. Den holder også linespolen på plads under fiskeri, så der ikke opstår rod eller kaotiske tråde. Hvis du fiskerer forskellige steder med forskellige forhold, sparer du tid ved at have flere spolemuffe-sæt klar. Det er også smart, hvis du deler båd med andre fiskere og hver person har deres eget opsætning.
Det skal du vide om Spulemuffe indenbordsmotor
Spolemuffen fra Easterner er monteret på en teleskopforlænger, der går fra 45 til 76 centimeter, så du kan tilpasse længden efter dine behov. Den har en hurtigkobling af typen Gardena-kobling, som betyder, at du hurtigt og nemt kan klikke komponenter på og af uden værktøj. Det gør det super bekvemt at skifte mellem forskellige opsætninger eller at fjerne muffen, når den ikke skal bruges.
Produktet passer perfekt til de fiskere, som værdsætter orden og effektivitet, og som gerne vil bruge mindre tid på at fise rundt med udstyr og mere tid på vandet med fiskestangen.
Hvem bruger typisk Spulemuffe indenbordsmotor?
Det er især de erfarne og seriøse fiskere, der investerer i sådan noget — folk der er ude på vandet med jævne mellemrum og gerne vil have deres opsætning helt under kontrol. Det kan være både yngre entusiaster og ældre, erfarne sportsfiskere, der ved værdien af godt organiseret udstyr. Du køber det typisk, når du mærker, at du bruger meget tid på at fise med lineudskiftning, eller når du har flere forskellige opsætninger, du gerne vil kunne skifte mellem hurtigt. Det handler ikke så meget om at være nybegynder eller erfaren — det handler mere om, at du fiskerer hyppigt og gerne vil have mindre rod og mere system i tingene.
Produktbeskrivelsen kan være udarbejdet med hjælp fra AI.
Ofte stillede spørgsmål
Hvad er navnet på produktet?
Produktet hedder Spulemuffe indenbordsmotor.
Hvad koster Spulemuffe indenbordsmotor?
Spulemuffe indenbordsmotor koster 123,00 kr.
Hvilket mærke står bag Spulemuffe indenbordsmotor?
Spulemuffe indenbordsmotor er fra mærket Easterner.
Hvad er EAN / Produktid for Spulemuffe indenbordsmotor?
EAN / Produktid for Spulemuffe indenbordsmotor er 104225.
Hvilken kategori tilhører Spulemuffe indenbordsmotor?
Spulemuffe indenbordsmotor findes i kategorien Påhængsmotor tilbehør.
Hvor kan jeg købe Spulemuffe indenbordsmotor?
Du kan købe Spulemuffe indenbordsmotor hos Easterner.







